Kwiecień 2104. Młodzi piłkarze GMLKS Piliczanka Pilica

Pilickie Aktualności » Kwiecień 2104. Młodzi piłkarze GMLKS Piliczanka Pilica

W styczniu 2013 roku w naszym klubie ruszyliśmy z zajęciami piłkarskim dla dzieci w wieku od pięciu do dziesięciu lat. Na pierwszy trening przybyło ponad dwadzieścia osób. Po dwóch miesiącach liczba dzieci na zajęciach była na tyle duża, iż postanowiliśmy utworzyć dwie grupy- młodszą oraz starszą. Do dnia dzisiejszego przez naszą szkółkę ,,przewinęło” się w sumie sześćdziesiąt dzieciaków. Aktualnie na zajęcia, które odbywają się dwa razy w tygodniu(środy oraz soboty) w obu grupach ćwiczy blisko czterdzieści osób.


Poza treningami bierzemy udział w różnego rodzaju turniejach. W marcu bieżącego roku wzięliśmy udział w Halowych Mistrzostwach Podokręgu Olkusz. Jako pierwsi grali chłopcy z roczników 2003/2004. Po emocjonujących meczach w grupie i pechowej porażce ze Słowikiem Olkusz, zajęliśmy trzecie miejsce w grupie i czekał nas mecz o piąte miejsce. Zremisowaliśmy w tym meczu z Ciężkowianką Jaworzno 0 do 0, w karnych wygraliśmy 2 do 1 i ostatecznie zajęliśmy 5 miejsce. Turniej wygrała drużyna z Miechowa. Naszą drużynę reprezentowali: Piotr Kowalczyk, Kacper Gałecki, Konrad Bilnik, Dawid Grzegorczyn, Bartosz Pieszczyk, Kacper Majka, Michał Kapuśniak


Dzień później do rywalizacji przystąpili jeszcze młodsi zawodnicy Piliczanki, rocznik 2005/2006. W grupie nie doznaliśmy porażki, tracąc zaledwie jedną bramkę. W półfinale trafiliśmy na drużynę z Klucz. Po bardzo zaciętym meczu wygraliśmy 1 do 0 i awansowaliśmy do finału, w którym ulegliśmy 2 do 0 Słowikowi Olkusz i ostatecznie zajęliśmy drugie miejsce. Warto nadmienić, że najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany nasz młody bramkarz Dawid Szota. Najlepszym strzelcem naszej drużyny został Seweryn Żyła (3 bramki). W turnieju wystąpiliśmy w składzie: Dawid Szota, Seweryn Żyła, Kacper Gajewski, Błażej Szota, Wiktor Pilarczyk, Mikołaj Gunia, Bartłomiej Bilnik, Jakub Kotnis.


Poza turniejami wyjazdowymi, również sami jesteśmy organizatorami meczów towarzyskich oraz turniejów. Największym turniejem, jako organizowaliśmy był pierwszy turniej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pilica. Turniej organizowany był w dwóch kategoriach wiekowych i zakończył się dużym sukcesem zarówno sportowym jak i organizacyjnym. Chłopcy z rocznika 2003/2004 zajęli w tym turnieju drugie miejsce a oprócz nas w turnieju brał udział drużyny m.in. z Wolbromia oraz Zawiercia.


Jako klub mamy w planach dalszy rozwój naszej szkółki, dążymy do utworzenia trzech grup w następujących kategoriach wiekowych: 4-7 lat; 8-9 lat; 10-11 lat. W związku z tym zapraszamy wszystkich chętnych chłopców z roczników od 2009 do 2003 na treningi w naszym klubie. W razie pytań prosimy o kontakt z naszymi trenerami:

-Michał 606 459 876

-Paweł 500 261 355

 

Strona internetowa klubu