25 lipca 2014.Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Pilickie Aktualności » 25 lipca 2014.Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Jak napisać w paru zdaniach o czym jest „Jedenaście minut” Paula Coelho? Nie da się. Zapisanie tego, co ustaliłyśmy na spotkaniu DKK zajęło bardzo dużo miejsca. A przecież prostytucja to temat tabu. O tym się nie mówi, budzi obrzydzenie i spycha Córy Koryntu na margines społeczny. Ale czy wiecie, że Wasze córki też sięgają po tą książkę? Pytają o nią z wypiekami na twarzy?

Maria - bohaterka, już w najmłodszych latach odkryła swój seksualizm. Młodzieńcza naiwność doprowadziła ją do sprzedaży własnego ciała ale co przez to odkryła? Te swoje doświadczenia zapisywała w pamiętniku i nie jest to przewodnik po tym jak zadowolić klienta. To jej własna walka o miłość, tożsamość, zrealizowanie planu powrotu do domu i pokazanie, że nikt nikogo nie może mieć na własność a co najważniejsze, jak trudno jest umieć to przerwać.

Prawdziwa opowieść brazylijskiej prostytutki, ujęta przez pióro filozofa. Książki Coehlo stawiane są za wzór do naśladowania. Przeczytaj „Jedenaście minut” i zdecyduj czy podasz to swojej córce, czy jest już gotowa na taki temat…

 

Iwona Sikora

 

 

Paulo Coelho o książce "Jedenaście minut"