25 stycznia 2014.VII Spotkania z historią i kulturą
Pilickie Aktualności » 25 stycznia 2014.VII Spotkania z historią i kulturą
Dopisała pogoda,która zaserwowała prawdziwie świąteczne klimaty. Dopisała publiczność,która licznie przybyła i nie dała się długo namawiać do śpiewania wraz z wokalistką a że kolędy znamy wszyscy mogliśmy podziwiać w akcji nowy, na oko stuosobowy, pilicki chór. Drżyj Scholo,drżyj Hosanno bo wyrósł Wam poważny konkurent ;) Piękna zaprezentowanej muzyki nie da się opisać słowami. Drodzy Piliczanie musicie uzbroić się w cierpliwość i poczekać na zamieszczenie nagrań. Wspaniałym uzupełnieniem muzyki były utrzymane w świąteczno-zimowym klimacie wiersze Sławomira Woźniczko,z którymi można zapoznać się na stronie internetowej pilickiej biblioteki. W recytowaniu poezji wspierała go Magdalena Markiewicz, najmłodsza uczestniczka w dziejach "Spotkań z historią" .
(Część pierwsza. Cdn. )
Podziękowania dla sponsora!
Kinga Roch - Pochodzi ze Smolenia. Studentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego na kierunku Edukacja Artystyczna oraz absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach w klasie śpiewu solowego prof. Benona Maliszewskiego. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w chórze Capella Vartiensis oraz zespole Fatamorgana prowadzonym przez Leopolda Stawarza. Od 2011r. prowadzi zespół wokalny oraz scholę dziecięcą w Parafii św. Andrzeja Boboli w Marciszowie. W roku 2013, z zespołem Fatamorgana, nagrała utwór na jubileuszową płytę pod tytułem "You raise me up". Organizatorka koncertu "Jazzowe kolędowanie" w Marciszowie oraz jego główna wykonawczyni. Finalistka Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Staropolskie kolędowanie” w Radomiu, wraz z zespołem Coolędnicy.
Mikołaj Bienek- pianista, akordeonista. Student teorii muzyki oraz kompozycji i aranżacji w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Absolwent Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Brał udział w wielu projektach wokalnych oraz instrumentalnych, członek zespołów muzycznych. W jego repertuarze znajdują się utwory z zakresu popu, muzyki rozrywkowej oraz jazzu.
Sławomir Woźniczko-Piliczanin.Poeta.Laureat wyróźnień na konkursach literackich.Jego wiersz "Małe miasteczko " to niemal hymn ludzi zakochanych w Pilicy.
W imieniu organizatorów wyrażam podziękowania tym,którzy jako prelegenci bezinteresownie uczestniczyli w dotychczasowych Spotkaniach:
dr Jerzy Pałosz. Historyk, prawnik, wieloletni dziennikarz „Gazety Krakowskiej”, wykładowca w Katedrze Kulturoznawstwa i Filozofii Wydziału Humanistycznego AGH
Stefan Jurkowski. Poeta. wiceprezes Zarządu Oddziału Warszawskiego. Członek Zarządu Głównego Związku Literatów Polskich
Dominik Synowiec.Konserwator zabytkow. Członek Polskiego Towarzystwa Historycznego w Nowym Targu.
Włodzimierz Rożdżynski. Regionalista z Niegowonic
Maciej Swiderski. Przewodniczacy sekcji Historii Oświaty i Ochrony Zabytków TMZZ w Zawierciu
Zdzisław Kluźniak. Prezes Klubu Pasjonatów Historii Lokalnej w Porębie i członek TJ.
Grupa Rekonstrukcji Historycznej 71 Bielewskiego Pułku Piechoty
Rodzina Fabjanskich
Ewa Kozjak.Poetka
Sławomir Woźniczko.Poeta
Zespół Druga strona ciszy
Kinga Roch i Mikołaj Bienek.Muzyka i śpiew.
Młodzieżowa Orkiestra Dęta przy OSP Dzwono Sierbowice
Piotr Orman. Przewodnik jurajski. Prezes Towarzystwa Jurajskiego
Michal Demel. Przewodnik jurajski.Viceprezes Towarzystwa Jurajskiego
Adam Bakalarczyk. Towarzystwo Jurajskie
oraz tym wszystkim,których nie sposób tutaj wymienić, a którzy dołożyli swoją przysłowiową cegiełkę do organizacji Spotkań z Historią.